TIKKIMINE

Tikandid, logod, embleemid, nimesildid, masintikkimine

Tikandi abil on võimalik luua tekstiilidele lisaväärtust erinevate logode, kirjade ja kujutistega kas siis nende kaunistamise või mainekujunduse eesmärgil. Tikandi kasutusala on lai:  töö- ja vabaajarõivad, kodutekstiilid, kotid, peakatted ja nahktooted.

 

Kasutame TAJIMA tikkimismasinaid, kokku 3, neist uusim 6-e pealine aastast 2021. Kõiki masinaid on võimalik seadistada erinevate lisaseadmete abil tikandide loomiseks väiksematele ja suurematele esemetele näiteks nagu sokid, mütsid, nokamütsid, jopped, rätikud, valtrapid, kotid jpm. Samuti on võimalik luua üheaegselt suures koguses erinevaid embleeme.

Materjalidest kasutame kvaliteetseid Madeira viskoos- ja polyesterniite. Niidi valikus on ca 300 värvitooni. Lisaks tavalistele niitidele on palju erinevaid neoon, luminiseeruvaid ja erinevate varjunditega ning kuld hõbe ja metallikniite. Ühes tikandis on meie masinate puhul võimalik kasutada kuni 15 erinevat värvitooni. 

 

HEA TEADA:

Kui tikkida tööriietele siis on oluline aru saada mis nõetele peab kaitseriieteus ka peale tikandi lisamist vastama.

  • Kui on tegemist kuumakindla riidega, siis kasutame logode tikkimisel kuumakindlat niiti välistamaks selle, et logo seljal, rinnal või käisel süttib tuleohtlikkus keskkonnas
  • Kui on tegemist kõrgnähtava riietusega siis saame vajadusel kasutada helkurniiti, mille puhul on lõpptulemuseks HELKURLOGO.
  • Kui on tegemist veekindla riidega, siis kasutame õmbluste teipimisele sarnast tehnoloogiat, mis tagab kaitseriietele veekindluse ka peale logode tikkimist.

Tikandite soovituslikud suurused rõivastele on:

– Väike tikand rinnal 8-10 cm
– Tikand varrukal 6-9 cm
– Tikand seljal 25- 29 cm
– Kui kasutada tikandites tähti, siis minimaalne tähekõrgus võiks olla 6 mm.

Tikkimisele eelnev töö on tikkimisprogrammi valmistamine, mis on vajalik iga uue kujunduse või firma logo tikkimiseks. 

Tikkimisprogrammi valmistamisel on vaja eelnevalt disainitud logo/teksti olemasolu elektroonilisel kujul. Soovitavad faili formaadid on jpg, pdf, cdr ja gif.

Enne tikandprogrammi valmistamist on oluline ka  teada, millisele tootele ja materjalile tikand tuleb. Tikandprogrammi tegemise käigus pannakse paikka tikitava kujutise parameetrid nagu pistete pikkus, liik, tihedus ja suund, mis tagavad tikandi kvaliteetse lõpptulemuse.